• Email
  • Forum

Graphic Font Maker for BASCOM Pobierz v2.0

Font Maker pomoże Ci stworzyć plik z fontami do wyświetlaczy graficznych. Najciekawszym rozwiązaniem jest to, że nie musisz tworzyć wszystkich znaków alfabetu. Program może stworzyć tylko te użyte w tekstach. Pozwala to na znaczną oszczędność pamięci.

Font Maker will help you create a file with fonts to graphics displays. The most interesting option is that you do not have to create all the characters of the alphabet. The program can create only those used in the texts. This allows a considerable saving memory.

Od wersji 2.0 można generować fonty w których każdy znak ma swoją długość a odstępy pomiędzy znakami ustala się z góry. Przy "krótkich" znakach jak litera "i" daje to widoczny poniżej efekt.

U góry nowy efekt a poniżej stary.


[Rozmiar: 54162 bajtów]

Odstępy wybiera się z rozwijanej listy i należy zaznaczyć checkbox "Truetype"


[Rozmiar: 40246 bajtów]


Poprzednia wersja poniżej

[Rozmiar: 60148 bajtów]

Przykład

Example

[Rozmiar: 89741 bajtów]

[Rozmiar: 2538 bajtów]

Font Info

Font Info to osobny malutki program.
Jeśli masz więcej plików z fontami to pomocne może okazać się to malutkie narzędzie. Potrafi otwierać i dekodować
plik z fontami. Można w nim szybko edytować nazwę dla Etykiety fontu. Można z nim skojarzyć pliki *.font ponieważ potrafi je otwierać przy uruchamianiu, a nawet po przeciągnięciu pliku na ikonę bądź do programu.

Font Info is a separate tiny program. If you have multiple files with fonts that may be helpful to this tool. It can open and decode file with fonts. You can quickly edit the name for the font label. You can associate a file * .font because it can be opened at startup, and even when you drag a file onto the icon or the program.

[Rozmiar: 37080 bajtów]
Pobierz

Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego..

Program automatycznie przycina nieużywane linie, ale sprawdza przy tym czy nie obetnie jakiejś litery. Jeśli więc jakaś jest wysoka albo szeroka to musi zostawic na nią miejsce. Edytor jeszcze uprości sprawę, ale na chwilę obecną należy mieć na uwadze poniższy obrazek. Warto więc rozważać wybór pełnego zestawu znaków na rzecz wyboru konkretnych znaków

[Rozmiar: 74191 bajtów]

Jest już nowa wersja 1.9

[Rozmiar: 214843 bajtów]

Na życzenie dodałem Arabski i możliwość definiowania własnej nazwy dla fontu.

[Rozmiar: 77247 bajtów]

W poprzedniej dodałem obsługę rozszerzonej tablicy ASCII (znaki powyżej 127 do 255) i kodowanie dla Cyrylicy jeśli potrzebna :P
W planie Edytor ale zobaczę jak będę stał z chęciami :P

[Rozmiar: 73963 bajtów]

Obsługa Color font dodana

Dzięki koledze który wspomógł projekt jest już nowa wersja programu. Poniżej screen.

Dodano:
- brakowało małej litery "q"
- obsługa fontów dla color display`s
- dodana możliwość automatycznego dodawania rozmiarów do nazwy pliku
- dodana możliwość automatycznego dodawania nazwy fontu do nazwy pliku
- dodawanie info w pliku
- pewne ustawienia mogą być pamiętane

Nie znalazłem podobnego programu dla Bascom więc postanowiłem napisać swój. Program ma dać możliwość generowania pliku *.font dla wpisanego tekstu z uwzględnieniem wybranego fontu, jego wielkości i stylu. Do tego wybiera tylko użyte do wpisania litery. Program kolekcjonuje występujące litery po czym je ustawia w kolejności w jakiej występują w tabeli. Na razie program jest w fazie budowy. Wiele spraw mogę poddać rozwadze i chętnie przyjmę każdą uwagę.

[Rozmiar: 86190 bajtów]


[Rozmiar: 61872 bajtów]

Możesz pomóc przekazując darowiznę
You can help by making a donation

[Rozmiar: 6519 bajtów]
Email

Jeśli mogę w czymś pomóc, napisz.