Visual studio czy Basic4Android

Pisanie aplikacji na PC w Visual Studio
ODPOWIEDZ
demsy
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2015, 22:06

Visual studio czy Basic4Android

Post autor: demsy » 12 paź 2015, 9:51

Witam wszystkich
Mam pytanie do kolegi Bartka, Chciałbym się nauczyć pisać aplikację na tel. z androidem i może później jakieś proste programy na PC, z tym że nie wiem jaki program dla takiego lajka jak ja mam wybrać VB czy B4A? Może kolega Bartek coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Visual studio czy Basic4Android

Post autor: niveasoft » 14 paź 2015, 16:59

Witam. Przepraszam za tak późną odpowiedź.

Napiszę jak to jest. Ten dział to VB.NET - bardziej myślałem tu o pisaniu aplikacji na PC w Visual Express albo Visual Studio.

Kiedyś na Androida pisało się w Eclipse z pluginem ADT, albo Intelli Jet Brains. Plugin ADT jednak nie będzie już rozwijany, a Android postawił na Android Studio.
Android Studio z kolei to własnie program na silniku Intelli Jet Brains - czy jakoś tak podobnie.

Android Studio waży ponad 1GB i prawie codziennie mi się aktualizował. Wszystkie przykłady jednak, kiedy pisałem pierwsza aplikację były na Eclipsa.. Oznaczało to ze trzeba było mieć oba..Nie dość tego trzeba wiedzieć jak robić importy, exporty i tym podobne.
Jest to zadanie dla ludzi łaknących wiedzy i wytrwałych :P Na dodatek pisze się niejako w języku JAVA.

Nie do końca zgłębiałem B4A bo to licencjonowany program. Nie wiem co tam można zrobić w wersji Demo. Wszystkiego trzeba spróbować. Jak mi czas pozwoli i będzie taka potrzeba to zgłębię temat. Na razie nic wiecej od telefonu nie potrzebuję.

Zalezy jak ktoś jest przygotowany. Jednym łatwiej będzie w Android Studio a innym w B4A.
ODPOWIEDZ