Pytanie o Android Studio

Pisanie aplikacji na PC w Visual Studio
ODPOWIEDZ
Zbyszek
Posty: 71
Rejestracja: 30 lis 2017, 17:12

Pytanie o Android Studio

Post autor: Zbyszek » 22 paź 2018, 18:49

Witam,
Chciałbym zrobić sobie sterowanie różnymi urządzeniami w domu za pomocą telefonu. Sms-y odpadają bo raz dochodzą "od razu" a czasami zdarzy się że o 2 w nocy dostaję sms-a " ugotuj ziemniaki i makaron " który żona wysłała wychodząc z pracy o 15. Oczywiście jestem grzeczny i odpisuję " OK " ... :lol:
Chciałbym to sterowanie zrobić za pomocą kodów DTMF i teraz moje pytanie czy da radę w android studio zrobić taką aplikację żebym np. po wciśnięciu klawisza na ekranie mój telefon zadzwonił pod numer centralki, ta wiadomo po połączeniu nawiąże połączenie głosowe i wtedy wciskając inny klawisz na ekranie telefon automatycznie "wciskał klawisze" przykładowo 135 co w centrali wywołało by określoną reakcję ( uruchomienie czegoś tam ) i potwierdzenie mi tego komunikatem głosowym. Z centralą i komunikatorem głosowym, kodami dtmf nie ma problemu, gorzej z aplikacją na androida. Nigdy aplikacji nie pisałem i nie wiem jak się za to zabrać.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1207
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Pytanie o Android Studio

Post autor: niveasoft » 22 paź 2018, 19:04

Z tego co się orientuję to tony może wysyłać tylko aplikacja która akurat nawiązała połączenie. Czyli jak zadzwonisz, to już druga aplikacja nie może dodać do rozmowy kodu DTMF.
Mogę się oczywiście mylić.
Można to rozwiązać inaczej. Dodając przecinki po numerze telefonu powodujesz chwilową pauzę. Można więc zadzwonić pod przykładowy numer +48 000 000 000 , , , , 135 i po prostu po odebraniu centrala usłyszy tylko 135. Numer jednak musi być wybrany wcześniej mniej więcej tak jak pokazałem. Spróbuj najpierw ręcznie sam. Oczywiście przecinków możesz dać mniej lub więcej.

Co do tej metody - to możesz sobie zapisać kilka numerów telefonów ze zmienionymi końcówkami/komendami. Takie kontakty dodać na pulpit i powinno już działać.

Co do pisania apki... to AndroidStudio jest ciężkie jesli chcesz napisać tylko jedną apkę. Lepiej użyć B4A a może tego narzędzia online (przepraszam nie pamiętam nazwy-App Inventor?) gdzie się składa soft układając puzzle-kafelki.
ODPOWIEDZ