FontMaker for BASCOM

Pytania, instrukcje - wszystko o fontach
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: pimowo » 10 kwie 2018, 18:44

Dzięki wielkie za opis. W wolnej chwili wypróbuję :)
Teraz mam cały alfabet ze znakami specjalnymi, a gdy zrobię własną czcionkę ze znakami które tylko potrzebuję to kod na pewno zostanie odchudzony ;)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 13 kwie 2018, 20:30

Panie Henryku dziękuję za analizę problemu :D Teraz przeanalizuję to w wolnej chwili i pewnie poprawię program. Extended ASCII było dodane dla Rosjan i krajów arabskich na ich prośbę. Nigdy nie korzystałem z tego zakresu (powyżej 128).

Chciałbym Panu podziękować przesyłając wyświetlacz graficzny 240x128 na sterowniku Toshiby T6963. To ciekawy model bo ma dwie pamięci RAM na jeden wyświetlacz :D

Wprawdzie dostałem go od kolegi @pikczu za co mu bardzo dziękuję, ale mam takie dwa a jeden się niepotrzebnie kurzy kiedy ktoś może na nim coś zrobić.

Proszę więc napisać do mnie prywatną wiadomość z adresem a wyślę Panu wyświetlacz w Poniedziałek. To taki sam wyświetlacz jak w projekcie MIKA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: pimowo » 13 kwie 2018, 23:00

Ja również chciałbym bardzo podziękować, ponieważ to dzięki właśnie Wam Panowie ruszyłem wyświetlacz graficzny i w końcu coś zaczyna wychodzić.
Dzięki WIELKIE :)
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: Henryk » 14 kwie 2018, 14:40

niveasoft pisze:
13 kwie 2018, 20:30
Panie Henryku dziękuję za analizę problemu :D
Witam :D
Panie Bartku , jeśli ta analiza pomoże w naprawie programu , to już się cieszę , że mogłem pomóc :D
Proszę mnie źle nie zrozumieć , ale nie mogę skorzystać z oferty z tym wyświetlaczem ( czułbym się jak pasożyt ;) ) .
Elektronika jest dla mnie jedną z wielu form spędzania wolnego czasu , z czystą przyjemnością drążyłem temat programu .
Wiedza zawarta na tym forum jest bezcenna , o ile czytający potrafi to dostrzec ;) wiedzę w głowie cenię wyżej niż materialne zdobycze .
:D
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 14 kwie 2018, 15:59

Dla mnie to równie proste. Jeśli wiem że jeden wyświetlacz mi się nie przydaje bo potrzebuję tylko jeden a mam dwa, a z drugiej strony słyszę, że ktoś nie ma nawet jednego to widziałem tu potrzebę :D
Ponawiam więc prośbę o dane adresowe, ale trzeci raz nie zapytam i temat zakończymy :D
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: Jacek » 14 kwie 2018, 17:03

Witam - Henryku - hi ja również otrzymałem takie lcd od Pawła - pikczu - w prezencie i jestem zadowolony.
pozdrawiam Jacek.
maxd89pl
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:44

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: maxd89pl » 29 mar 2019, 15:27

Witam, Panowie mam taki problem, iż nie mogę sobie poradzić z wygenerowanie fonta z FM. Raz to, że nie chce mi stworzyć fonta większego niż 28. a po drugie jak wybiorę 28 to znowu ucina wszystko od dołu nie zależnie co zaptaszkuję. Nie wiem co robię źle, może to wina mojego komputera. Chciałbym wygenerować jak największą czcionkę do wyświetlacza oled 128x64 tego na ssd1306 czyli np na wysokość 50px, czcionka do DITGITAL-7. Macie panowie jakiś pomysł jak to zrobić?
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 29 mar 2019, 15:48

Nie mam takiej czcionki u siebie w komputerze.
Nie wiem czy wiesz, ale w folderze sampli do Bascom jest folder LCDGRAPH a w nim FONTS. W tym folderze sa gotowe ale spakowane do RAR fonty. Do MCSa przesyła je Adam Siwek. Nie znam, po prostu pisze co wiem.
Może tam znajdziesz gotowca do swojego projektu.

Jeśli chciałbyś pomocy z tą czcionka to ją jakoś spakuj tak żebym mógł ja zainstalować u siebie i spojrzeć o co chodzi.

Z tego co pamiętam to program był pisany na wyświetlacze 240x128 i tam czcionka 36pix to było wystarczające. Na pewno nie da się w moim programie zrobić większej. Nie było mi to potrzebne.
Taka jak na dołaczonym foto sterownika na razie mi wystarczała (SansComic my mod) z tego co pamiętam :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
maxd89pl
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:44

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: maxd89pl » 29 mar 2019, 16:54

Hej, dzięki za zainteresowanie, czcionka o którą mi chodzi w załączniku. A z katalogu z samplami o którym piszesz, jak najbardziej wiem ale, największa czcionka jaka pasuje to 28, która jest dla mnie za mała.

https://ibb.co/SyyqKc2

a twój program był by dla tego idealny, gdyż obcina to niewykorzystane pole. A na wyświetlaczu chcę tylko licznik minut w formacie "00" do "60" min, czyli dwucyfrowej i chciałbym by wysokość cyfry była w okolicy 50.

Aha licencja tej czcionki w załączniku jest darmowa do celów prywatnych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 02 kwie 2019, 22:19

Dopiero dziś trochę się obrobiłem z pracami to może do weekendu uda mi się do tego spojrzeć.
ODPOWIEDZ