FontMaker for BASCOM

Pytania, instrukcje - wszystko o fontach
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: Henryk » 23 mar 2018, 17:51

niveasoft pisze:
23 mar 2018, 17:46
powiem że juz mnie kusi pisac w B4J.
Mnie też kusi ,bo stare " smródfony " mam dwa i dwa tablety do doświadczeń ;) tylko Java na mojego XP nie chce się instalować :( co prawda mam Linuxa na drugiej partycji , ale trochę słaby jestem w tym systemie .
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 23 mar 2018, 18:10

Mam jednego z XP - HP Compaq NX9005 i działa jak burza, ale wiem że to już nie ma uaktualnień i jest "vulnerable" podatny na "dziurawy". Nie mogę więc na nim polegać jeśli chodzi o cos nowego. Diagnostykę aut tym sie robi najlepiej.
..ale pracować wolałbym na czyms nowszym i prosze mi Panie Henryku wierzyć, że nowszy system takie zwykłe użytkowanie upraszcza.
Starszy sytem jest potrzebny wąskiej grupie specjalistów reszcie naprawdę nowy komputer najczęściej pomaga.

Mam dwa kompy z linuxem.. naprawdę działają i nie wymagają obsługi i całe szczęście bo ich konfiguracji nienawidzę ahahahahaha :D
Mam tez RPI3 z UBUNTU i tak sobie na to patrzę... no jeszcze to nie jest taka wygoda jak w Windows - moim zdaniem.
Chyba że jest sie urodzonym Linuxowcem któremu to pasuje natywnie :P
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: Henryk » 23 mar 2018, 18:37

niveasoft pisze:
23 mar 2018, 18:10
Mam jednego z XP - HP Compaq NX9005 i działa jak burza, ale wiem że to już nie ma uaktualnień i jest "vulnerable" podatny na "dziurawy". Nie mogę więc na nim polegać jeśli chodzi o cos nowego. Diagnostykę aut tym sie robi najlepiej.
..ale pracować wolałbym na czyms nowszym i prosze mi Panie Henryku wierzyć, że nowszy system takie zwykłe użytkowanie upraszcza.

Mam dwa kompy z linuxem.. naprawdę działają i nie wymagają obsługi i całe szczęście bo ich konfiguracji nienawidzę ahahahahaha :D
Tak , tak , jestem świadom ograniczeń starego systemu , tylko ja nie lubię tych " cukierkowych " nowych systemów .
Spróbuję coś zdziałać w temacie B4J pod linux , systematycznie i powoli można nawet jeża oskubać :lol:
Jeśli idzie o konfigurację Linux , witam w klubie :D również tego nienawidzę .

Ps. w sieci jestem Henryk , Heniek , jak komu pasuje ;) tytuł " Pan " jest zarezerwowane do spotkań na wizji :D
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 23 mar 2018, 18:42

Jestem rocznik 78 który ma to wbudowane i nie da sie z tym walczyć. Nawet gdybyśmy sie spotkali to do kogos kto jest ode mnie starszy będe mówił per Pan. Tego Henryku nie przeskoczysz i to jest ostatni raz jak sie tak bezposrednio odezwałem....
Czas biegnie nieubłaganie...ostatnio dziewczynka mi ustąpiła miejsca w autobusie mówiąc może Pan tu usiaśc a mam niecałe 40 lat... kiedyś sie trzeba z tym, że Ci mówia per Pan pogodzić
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: Jacek » 23 mar 2018, 18:55

Witam - OK Panie Heniu będę czekał aż zakupisz wyświetlacz - bo nie mogę zaskoczyć jak używać programu.
pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: pimowo » 23 mar 2018, 19:55

Panowie, a tak wracając do mojego problemu...
Jakiej powinienem użyć czcionki dla wyświetlacza OLED SSD1306 0.96" Pytam bo może ja jakieś dziwne czcionki wybieram?
Chciałbym mieć czcionkę troszkę węższą niż teraz mam 12x16 (wysokość jest OK)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 23 mar 2018, 20:00

Jak masz miejsce w procesorze to wybierz na samym dole w prawym rogu Truetype..potem Color (bo to SSD) i u góry ASCII do 126(lub od razu ALL)
Wtedy masz pokrycie wszystkich znaków małych i duzych a czcionke wybierz jaka Ci sie podoba z tych co masz w swoim Windowsie...i tu ciekawostka ..jak sobie zainstalujesz coś nowego to to sie da przerobić na GLCD.. po prostu musi byc w Windowsie Twoim.
Piszesz sobie wtedy co chcesz i jak chcesz bez kombinacji ;)
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: pimowo » 23 mar 2018, 20:31

Dzięki wielkie za opis, wrócę do domu to będę działał dalej? :)

To jeszcze pytanie dodatkowe (proszę się nie śmiać) jak wykasować/wymazać całą linię na wyświetlaczu? W LCD np 16x2 dałem sobie szesnaście spacji i problem z bańki, a tu co mogę zrobić?
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: pimowo » 24 mar 2018, 10:20

No to tym razem inny problem:
.
Bez tytułu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: FontMaker for BASCOM

Post autor: niveasoft » 24 mar 2018, 10:24

Otwórz plik fontu w Bascomowym FontEdytorze po czym zamknij i zachowaj zmiany. Czasem czegoś tam brakuje, ale nie było czasu sie zainteresować. Natomiast otwarcie pliku fontu i ponowne zamknięcie naprawia te problemy ;)
W pliku fonta po średniku zawsze musi być jakiś jeden znak ;)
ODPOWIEDZ