[Rozwiązany] Automatyczna dolewka wody

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: niveasoft » 15 lis 2020, 21:06

Nie musisz pisać na początku programu, że jakaś zmienna ma mieć zero bo Bascom na samym początku programu, jak startuje, to sam czyści wszystkie zmienne taką pętlą "For 0 To Ostatnia_zmienna". Tylko jak tego nie chcesz to piszesz "$noramclear"

A jeszcze tak wtrącę to, że nie użyłbym ultradźwięków bo chyba ryby je słyszą i miałyby hałas ;)
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: pimowo » 15 lis 2020, 21:08

Dziękuję za podpowiedź, to bardzo cenna wskazówka ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: Jacek » 15 lis 2020, 21:10

Witam - tego nie wiedziałem, myślałem że jak "ryby głosu nie mają" to i nie słyszą ;) .
pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: niveasoft » 15 lis 2020, 21:15

No jest tego więcej, ale tu tylko wycinek :D
Ultradźwięki wykorzystują również walenie. Wieloryby używają ich do echolokacji w podobny sposób jak to się odbywa w technice morskiej. Dzięki temu mogą namierzać ławice ryb lub plankton. Najdoskonalszy zmysł echolokacji posiadają delfiny. Na ich głowach znajduje się rezonator pozwalający na generowanie precyzyjnie ukierunkowanego strumienia ultradźwięków. Jednocześnie ogromne mózgi delfinów są w stanie przetworzyć uzyskane w ten sposób dane w trójwymiarowy model otoczenia. Badania nad tymi ssakami wykazały, że poprzez ultradźwięki postrzegają one swoje środowisko z taką precyzją jak my widzimy nasz świat oczami odbierającymi światło. Jednak delfiny są w stanie nie tylko dostrzec wszystko wokół siebie, ale również mogą zajrzeć do wnętrza innych istot. Ssaki te wykorzystują swoje zdolności podczas polowania. Mogą odnaleźć ukryte pod piaskiem zwierzęta.
..a nawet chcę sobie kupić ultradźwiękowy odstraszacz na krety bo mi trawnik niszczą ahahaha :D Może bym i zrobił sam, ale za 25zł chyba się nie opłaci kombinować.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: Jacek » 15 lis 2020, 21:17

No tak Bartek to prawda.
pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: Automatyczna dolewka wody

Post autor: pimowo » 15 lis 2020, 21:25

Modułu ultradźwiękowego nie chciałem używać raczej z powodu wody czy wilgotności nad akwarium, ale rzeczywiście, moje ryby są wrażliwe na dźwięki z otoczenia.

Panowie, gdybyście widzieli jeszcze jakieś możliwe poprawki w moim kodzie to chętnie posłucham ;)
ODPOWIEDZ