Prosty odtwarzacz plików dzwiękowych z karty SD

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Prosty odtwarzacz plików dzwiękowych z karty SD

Post autor: niveasoft » 21 sie 2015, 22:29

Może komuś się przyda taki opis. Możliwość dołożenia odtwarzania dowolnych komunikatów w swoich projektach. Kod w Atmega8 zajmuje 70% flash.
Bez problemu udało mi się kiedyś zaimplementować tam sterowanie poprzez UART. Więc można sobie to przepisać tak by było sterowane zdalnie.

Ciekawsze jest to, że kod można również zaadoptować do całego, większego projektu jako jego część. Za pomocą takiego rozwiązania sterownik MIKA wypowiada na głos godzinę, temperatury i się przedstawia.

Oryginał tego kodu był zaprezentowany na forum MCS LINK i używał -uwaga- generatora 32MHz :D
Kod z załącznika to przygotowane DEMO które kolejno odlicza od dziesięciu do zera po czym jeszcze dodaje "Ignition!" :D

Efekt można zobaczyć na filmie.
BNt-JCinm94

Całość jest bardzo prosta. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to, że trochę ukróciłem w przykładzie uniwersalność biblioteki i obsługiwane są tylko karty Type1. Karta z telefonu Nokia 256MB pasuje elegancko. Kartę trzeba sformatować do FAT16. W załączniku znajdują się pliki dźwiękowe do karty.

Dzięki narzędziu NoSave Tool udało się nawet zrezygnować z użycia zewnętrznego rezonatora i kod śmiga na wewnętrznym oscylatorze :D

Obrazek


Gdyby kogoś interesowało jak stworzyć własne komunikaty i umieścić je na karcie mogę opisać to krok po kroku.
Teraz mogę napisać, że używam do tego darmowego programu Audacity - > Export Audio -> Inne nieskompresowane formaty -> 8BIT PCM
Dzwięk zapisuję w jakości 22kHz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ