Zdalne zarządzanie i wymiana softu 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1207
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Zdalne zarządzanie i wymiana softu 2

Post autor: niveasoft » 12 maja 2019, 14:57

To inne niż poprzednio podejście. W poprzednim rozwiązaniu sterownik sam co jakiś czas sprawdza czy na serwerze nie ma uaktualnienia.
Tutaj na serwerze VPS uruchomiłem VPN. Tyle że to nie taka VPN co tylko potrafi szyfrować połączenie i ukryć IP. Ta ma możliwość łączenia komputerów w sieć.
Jedna z polskich firm oferujących podobne rozwiązanie chce na rok około 600zł-700zł a mnie to rozwiązanie kosztuje duuuużo mniej ;)
Można więc wbić się z dowolnego miejsca na ziemi do drugiego komputera naszej sieci jeśli on też podłączony jest do tej VPN.
Co ciekawe znalazłem darmowe narzędzie które emuluje portCOM na naszym komputerze a dane wysyła po sieci Internet. To umożliwia podłączenie się różnym programom takim jak terminale do zarządzania czy MCS Bascom Bootloader do zdalnej wymiany oprogramowania.
W przyszłości pobawię się w swoje rozwiązanie. Teraz nie mam na to czasu.

Tak więc na filmie widać jak łączę trzy różne sieci komórkowe (aero2, Play i Cyfrowy Polsat), przeglądam zawartość udostępnionych na komputerach folderów oraz wymieniam oprogramowanie w sterowniku. Teoretycznie mógłby być na końcu świata (tam gdzie jest zasięg). Bootloader lekko zmodyfikowałem by był bezpieczniejszy.
Jeśli ktoś wcześniej próbował to wie, że komputery podłączone do Internetu nawet w tej samej sieci komórkowej nie zobaczą się bo sieci blokują taki ruch.

PS. Wiem że tam coś gęgam pod nosem. Może na drugi raz nagram się wyraźniej :D
Film HD więc można dać na cały ekran :P
[media]https://drive.google.com/file/d/1euEtsE ... OXnTa/view[/media]
ODPOWIEDZ