Arduino Uno

Opisy sprzetu, modułów, programatorów, pinout itp.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Arduino Uno

Post autor: Henryk » 25 lut 2019, 21:28

Zostałem oszukany w sklepie !!! do tej mojej płytki musiała być dołączona zapalniczka do podgrzewania kwarcu :lol: :lol: :lol:
Jak podgrzeję kwarc działa bez problemu :lol: :lol: co za szajs .
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Arduino Uno

Post autor: Henryk » 26 lut 2019, 19:44

Witam :D

Moja badziewna płytka już działa , musiałem wymienić wadliwy kwarc 16MHz .
Do listy należy dopisać info , że wadliwy kwarc może być przyczyną tego błędu wyświetlanego podczas wgrywania softu w Arduino .
avrdude: ser_open(): can't set com-state for "\\.\COM2"
arduino.png
Pozdrawiam , Henryk 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Arduino Uno

Post autor: niveasoft » 26 lut 2019, 20:43

Widzisz Henryku. Kiedy chciałeś wyrzucić płytkę to chciałem Tobie napisać byś ja do mnie przesłał to bym ją może ożywił.
Robię to tak że sprawdzam po kolei wszystko co to stworzenie potrzebuje do życia.
Sprawdziłbym napięcia a potem.. zegar, bo procek AVR ustawiony na zegar zewnętrzny też wydaje się bez zegara martwy.

I teraz przechodzę do sedna mojego postu. Skoro nowym nabytkiem firmy jest programator VP to może namówisz jeszcze szefostwo na oscyloskop :D
U mnie on nie ma dużo roboty, ale przyznam że bez niego kilka rzeczy robiłbym pewnie do teraz ahahaha :D
Czyli: Przydaje się raz na rok ale czasem skraca czas poszukiwań.

Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem czy takim najtańszym oscyloskopem na USB za 300zł Hanteka (on jest do 20MHz chyba) da się sprawdzić zegar Arduino..okazało się że bez problemu pokazał przebieg i 16MHz.
Gdybyś taki miał to dotykasz, sprawdzasz i po minucie jesteś w domu ;)
Sonda chyba była ustawiona na x10 a soft nie, ale i tak widać przebieg.

Nie namawiam. Każdy sam rozważa czy mu się przyda. Tak jak pisałem oscyloskopów używam raz - dwa razy w roku. Przez resztę czasu kolekcjonują kurz.
Dlatego też każdy powinien rozważyć czy zakup Rigola czy tam podobnego to naprawdę potrzebny wydatek...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Arduino Uno

Post autor: Henryk » 26 lut 2019, 21:14

Witaj Bartek :D

Z oscyloskopem będzie kłopot , mamy już jeden cyfrowy , trzy analogowe i Hantek,a 6082 ;)

Z tym Hantek był problem , miał problem z Krzywą Lissajousa i musieliśmy go reklamować , sprawdź na swoim czy działa poprawnie .
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Arduino Uno

Post autor: niveasoft » 26 lut 2019, 21:17

Hmm. Ten jest USB i mieści mi się w torbie z laptopem jak gdzieś jadę. Stacjonarnych ani ja ani Ty pewnie nie chcemy taszczyć :D
No i screena najszybciej zrobić własnie w tym :D

..a zobacz sprawdza czy jest zegar z kwarca...mogłeś sprawdzić? Pewnie nie bo stał w pracy :D
Co komu po oscyloskopie którego nie ma pod ręką :P

Post napisałem nie tylko do Ciebie tylko tak ogólnie że nie trzeba myśleć o tym że trzeba mieć od razu wypasiony oscyl.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Arduino Uno

Post autor: Henryk » 26 lut 2019, 21:26

Tu jesteś w błędzie :D
Mam poczciwego staruszka C1-73 сделано B CCCP :P trochę z biedą , ale łapie 27MHz stroiłem nim cymbał radia ( CB )
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Arduino Uno

Post autor: niveasoft » 26 lut 2019, 21:29

Trzeba było tyknąc do nogi kwarca :P
Teraz jesteś mądrzejszy.

BTW Союз Советских Социалистических Республик :D Nu zajac pagadi! Ahahahaha

Kupiłem kiedyś "u Ruskich" na targu miernik. Taki analogowy, wielozakresowy. Miałem nawet przycisk Test sprawdzania max wskazówki. Zero ustawiało się wkrętakiem ;)
Teraz to mało kto by to potrafił obsłużyć..a co dopiero logarytmiczny suwak rachunkowy (dla niewtajemniczonych to trochę bardziej skomplikowane niż suwmiarka).
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Arduino Uno

Post autor: Henryk » 26 lut 2019, 21:40

niveasoft pisze:
26 lut 2019, 21:29
Kupiłem kiedyś "u Ruskich" na targu miernik. Taki analogowy, wielozakresowy. Miałem nawet przycisk Test do zerowania wskazówki
Teraz to mało kto by to potrafił obsłużyć..a co dopiero logarytmiczny suwak rachunkowy (dla niewtajemniczonych to trochę bardziej skomplikowane niż suwmiarka).
:D :D :D
Ja zaczynałem przygodę z elektroniką kiedy na topie był LAVO 1 :lol: :lol: kupienie baterii do niego graniczyło z cudem .
Później były już nowsze LAVO 3 , UNI21 , do teraz w robocie mamy TF2650 :D idealny sprzęt do nerwowego wykańczania inżynierów elektroników :lol:
ODPOWIEDZ