Konwersja programu z AVR do PIC

Zapraszam do dyskusji bo nie tylko Atmelem/Microchipem warto się interesować
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radzio
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:36

Konwersja programu z AVR do PIC

Post autor: Radzio » 28 paź 2018, 21:40

Witam, pytanie na które jednoznacznie nie znalazłem odpowiedzi w sieci.
Czy jest możliwe za pomocą jakiegoś programu lub nawet ręcznie, przekonwertowanie/przepisanie programu np. z AVR Atmega8 na PIC/xx w środowisku mikroBasic Pro? Lub czy znacie inny, może lepszy program w Basic do PIC? Chodzi o np. prosty program miganiem led w Bascomie pod A8, i czy to da się migrować w jakiś sposób do PIC przez mikroBasic Pro?
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1207
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Konwersja programu z AVR do PIC

Post autor: niveasoft » 29 paź 2018, 6:33

Po co Ci te PIC`i ? :P
Tak się składa, że mam microBasic dla PIC i wiem, że przy pierwszym uruchomieniu zobaczysz własnie projekt "LedBlinking"
Tam jest zupełnie inna nomenklatura czyli inne nazwy dla rejestrów.

O PIC`ach trzeba przeczytać najpierw jakąś książke - tak uważam. Pisałem już programy studentom, ale wymogiem był język C.
Stąd wiem o fajnej rzeczy w MPLABX. Jest tam generator konfiguracji. Wybierasz procesorek i zaznaczasz okienka, że chcesz Timer ustawić na taką a taką częstotliwość, że chcesz I2C itd a on generuje już pliki które dołączasz do projektu. Potem piszesz już tylko swoją logikę programu. Peryferia są skonfigurowane.

Z racji tego C nie miałem czasu się pobawić microBasic`iem.
Awatar użytkownika
Radzio
Posty: 8
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:36

Re: Konwersja programu z AVR do PIC

Post autor: Radzio » 29 paź 2018, 16:46

Dokładnie tak jak piszesz, przy pierwszym uruchomieniu pojawia się LedBlink i to jest nieco co innego, to wiem.
Czasem trafi się urządzenie do serwisowania na PIC i dobrze by było to opanować, a że jestem niestrudzony w poznawaniu nowych wyzwań to walczy się z różnymi takimi "cudeńkami". Osobiście gdzieś język Basic lepiej do mnie przemawia, ale wiem że C jest lepszy i też to trenuję :? a gdzie STM czy inne :?: Chcę zwyczajnie poznać dogodne środowiska do programowania PIC czy chociażby wspomniany STM czy LPC, a że cały czas była Atmega to zagadką jest dla mnie czy właśnie są jakieś możliwości migracji projektów do opisanych procesorów.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1207
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Konwersja programu z AVR do PIC

Post autor: niveasoft » 30 gru 2018, 8:53

Z racji tego że jakaś biblioteka do panela ledowego P1 była gotowa w Arduino a nie mam czasu się bawić w przepisanie jej na Bascom/Basic to przez chwilę musiałem walczyć z nomenklaturą Arduino.

Tu z pomocą przychodzi Atmel Studio. Zaciągnałem Arduino plugin i mozna korzystać z wszyskich dobrodziejstw normalnych IDE czyli lepsze kolorowanie, wyszukiwanie itd..

Ci ludzie którzy piszą biblioteki do Ardu na pewno nie robią tego w tym Arduinowym ograniczonym IDE :D
To z czego korzystają?
ODPOWIEDZ