Pomoc przy STM32

Zapraszam do dyskusji bo nie tylko Atmelem/Microchipem warto się interesować
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Pomoc przy STM32

Post autor: Jacek » 08 lip 2018, 11:24

Witam czytających - czy jest ktoś na forum kto zna się na mikro kontrolerach STM32 - składam urządzenie do naświetlania płytek pcb laserem UV.
Link do projektu na rosyjskim forum https://radiokot.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=119089
Wgrałem FW do STM32 za pomocą takiego programatora https://botland.com.pl/programatory/448 ... -mini.html programem STM32 ST-LINK Utility.
Po podłączeniu do komputera przez usb windows 7 znajduje i instaluje część sterowników ale niestety do stm'a nie może znaleść
Clipboard02.jpg
Nie wiem czy źle programuje stm'a czy jest inny powód, program sterujący nie widzi sterownika
Clipboard04.jpg
czy może ktoś pomóc.
pozdrawiam Jacek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Pomoc przy STM32

Post autor: niveasoft » 09 lip 2018, 0:22

Tam pisze, że FAQ do tego projektu ma 100 stron i radzą przeczytać całość :D
Mi się wydaje, że do takiego projektu to STM będzie zaprogramowany jako "jakaś drukarka" i do tej drukarki Ci brakuje drivera a nie do STMa.

[EDIT] To jest na tym malutkim, tanim STM32F103C8T6? Tam chyba nie używają USB. Wydaje mi się, że masz mieć przejściówkę USB<=>COM i się podłączyć pod TX i RX. Dlatego chyba te wsady do Flash są na różne prędkości. Nie mam na razie więcej czasu żeby się z tym zapoznać.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Pomoc przy STM32

Post autor: Jacek » 09 lip 2018, 20:29

Witam - tak Bartku na pokładzie pcb jest FT232.
Schematic Prints.zip
nie mogę wstawić pdf'a więc go spakowałem.
pozdrawiam Jacek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Pomoc przy STM32

Post autor: Jacek » 16 lip 2018, 18:16

Witam - chcę poinformować że sprawa STM32 się wyjaśniła. Okazało się że ładowałem nową wersję FW dla nowej wersji programu HLDI Host - a płytka która posiadam łączy komputer z STM32 poprzez FT232 - którego nowa wersja już nie wspiera. W nowej wersji oprogramowania STM32 łączy się bezpośrednio poprzez wbudowany port USB z komputerem.
Stara wersja programu HLDI jest tylko po rosyjsku - nowa ma możliwość wyboru języka angielskiego i jeżeli będą tłumaczenia również w innych językach.
Niestety modyfikacja starej pcb - czyli dolutowania przewodów do nóg STM32 jest dla mnie niewykonalna - więc siedzę i rzeźbie nową pcb w KiCAD'zie.
To tyle pozdrawiam Jacek.
ODPOWIEDZ