Xmega AVRDOS karta i SDCard module

Rodzina procesorów bogatszych w wiele nowych rozwiązań i dlatego warto po nie sięgnąć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Xmega AVRDOS karta i SDCard module

Post autor: niveasoft » 18 paź 2018, 2:15

Wiecie że Xmega śmiga po lekku 32MHz i jak ustawicie sprzętowe SPI dla karty CLK_DIVISION_2 to zegar na karcie śmiga 16MHz... tego tani moduł arduinowy nie zniesie bo na pokładzie ma CD4050 który według noty, o ile pamietam, może mieć czas reakcji do 80ns. To chyba daje 12MHz max (przyznaję nie pamiętam obliczeń).
Na Leonowej płycie jest gniazdo karty, ale gdy system/nasze wymagania/ wymagają podpięcia pod inne SPI to jak to zrobić?

Otóż należy wylutować badziewny CD4050 i cyną zrobić kilka zworek według noty CD4050. Xmega działa na 3.3V i karta też więc się zgodzą. Tym sposobem możemy śmigać pełną prędkością na innych niż Leon zapodał pinach albo każdej innej Xmedze :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Xmega AVRDOS karta i SDCard module

Post autor: Pikczu » 21 cze 2019, 23:32

Bartek masz jakąś bibliotekę z tym związaną?
Musze zrobić zapisywanie zmiennej word właśnie na karcie SD na module od leona ale nigdy tego nie robiłem.
Czy do tego trzeba dokupić ten dodatek AVR DOS ??
Mam zamiar zapisywać ostania wartość zmiennej word, date i godzinę, zamiast w eeprom to na karcie SD przy zaniku zasilania.
Wykrywanie zaniku zasilania mam zrobione na TPS3847 przed sporą baterią kondensatorów.
Po zaniku zasilania układ działa spokojnie przez 5 sekund. Mam nadzieje ze wystarczająco na zapisanie danych na karcie SD.
Schemat w PDfie spakowany rarem.
PSU_3.3V_v1.rar
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Xmega AVRDOS karta i SDCard module

Post autor: niveasoft » 23 cze 2019, 7:18

Wszystko co potrzebujesz masz - bo ja kupiłem licencję na AVR-DOS tylko dlatego żeby byc w porządku - bo piszę softy na zamówienie. Zapytałem Marka i odpisał tak że jesli na tym cos zarobisz/sprzedajesz to fajnie by było jak byś się podzielił, ale projekty niekomercyjne nie wymagaja licencji.
Swoja licencje kupiłem dlatego że już dawno sie spłaciła/zarobiła na siebie :D
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Xmega AVRDOS karta i SDCard module

Post autor: Pikczu » 23 cze 2019, 18:01

Ok to będę pomału drążył temat. Pogrzebie na MCS może mi się rozjaśni, dodatek pewnie kupię bo się przyda.
ODPOWIEDZ