Dwa moduły do jednego portu COM

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Dwa moduły do jednego portu COM

Post autor: niveasoft » 19 cze 2018, 16:09

Może się komuś przyda a akurat narysowałem obrazek :D
Do testów jednego urządzenia które może być obsługiwane przez telefony z Androidem lub iOS potrzebowałem podłączyć w nim jednocześnie Bluetooth Low Energy HM-10 i dla wstecznej kompatybilności Bluetooth Classic HC-05.

Zrobiłem to najprościej jak umiałem :P Dwie diody Schottky i rezystor podciągający. Bezpośrednie połączenie bez diod nie jest możliwe ponieważ każdy z modułów w stanie bezczynności wystawia stan wysoki a nadawanie polega na zwieraniu do masy. Tak więc teraz zwierają do masy przez diody a stan kiedy nie nadają ustawia podciągający rezystor.
Tak można w gwiazdę podłączyć więcej Slave`ów jeśli Master jest tylko jeden.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Michał6201
Posty: 121
Rejestracja: 03 paź 2015, 20:07

Re: Dwa moduły do jednego portu COM

Post autor: Michał6201 » 30 paź 2018, 23:38

Świetne rozwiązanie.
Czyli jak dobrze zrozumiałem mogę podłączyć np. do Atmega32, który ma jeden UART, dwa moduły: bluetooth i np. GSM?
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Dwa moduły do jednego portu COM

Post autor: niveasoft » 31 paź 2018, 10:15

W sensie połączenia elektrycznego tak i nawet Bluetooth sobie z tym poradzi, ale myślę, że moduł GSM nie będzie rozumiał przepływających pomiedzy Atmega<>BT danych i będzie się wcinał w transmisje pisząc "ERROR" :D

Co innego też jak zbudujesz sobie dwa urządzenia Slave które odzywają się tylko jak podasz ich adres. Czyli pytasz moduł 1 a 2 się nie wcina. Wtedy właśnie to połączenie elektryczne tez się sprawdzi.
ODPOWIEDZ