Drukarka laserowa - która najlepsza

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
ODPOWIEDZ
maxd89pl
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:44

Drukarka laserowa - która najlepsza

Post autor: maxd89pl » 29 kwie 2017, 14:59

Chciałem się was panowie zapytać o doświadczenia z drukarkami laserowymi, jakie macie i jakie waszym zdaniem są najlepsze. Ja na początku kupiłem starą zregerowaną drukarke hp 2100, która służyła w miarę ok lecz jej minus to, że przy wydruku grafiki(mozaiki ścieżek) jedynie kontur i 1mm wgłąb jest idealne zaczernienie, a samo wypełnienie jest szarawe, co znowu skutkowało malowaniem mazakiem wypełnienia na płytce po termo transferze.
Następnie kupiłem samsunga clp-365, która już nie miała tych problemów, termotransfer piękna sprawa przy tonerze polimeryzowanym - lecz znowu ta drukarka cały czas się psuje, wymieniłem fuser, solenoid i sprzęgło pobieraka kartek, dalsza naprawa przy cenie drukarki kompletnie się nie opłaca. Następną sprawą to samsung potrafi maksymalnie wydrukować na papierze o gramaturze 80, grubsze karki poprosu się zacinają i koniec drukowania.
Po wieloletnich męczarniach chcę kupić drukarke kolorową nową by nadawała się do termotranferu
By drukowała na grubych nośnikach np. Foli ( klisze do metody foto) oraz, żeby była niezawodna, i oczywiście by można było kupić tanio toner do niej.

Napiszcie proszę co macie i jak się sprawuje.
Na drukarkę chcę przeznaczyć max 1100pln

Po wstępnym przeanalizowaniu rynku, że moje oczekiwania spełni
brother dcp-9015cdw - ma płaski przelot, tonery bez chipów i możliwoś resetowania z poziomu menu drukarki, tylko wyczytałem kiedyś że toner od brothera słabo sprawdza się przy termotransferze. I dlatego pytam, może ktoś ma brothera i się wypowie
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa - która najlepsza

Post autor: Pikczu » 01 maja 2017, 22:08

Cześć Brothera nie mam ale mam czarno białą Kyocere FS1100n mam ja już z 6 albo 7 lat.
Jestem z niej bardzo zadowolony co ważne ma rozdzielczość 1200x1200.
Kolorowej z taka rozdzielczością chyba nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Drukarka laserowa - która najlepsza

Post autor: niveasoft » 02 maja 2017, 3:19

U mnie stoi Brother a to dlatego, że mam znajomego który ma firmę serwisującą i nawet wynajmującą Xera większym przedsiębiorstwom i urzędom.
Urzędom się nie opłaca mieć własnego Xera. Takie wynajęte stoi, a jak coś jest nie tak to serwisant jest szybko bo im zależy :D
Tak więc chyba wiedzą co robią i właściciel polecił mi Brothera. Jako zalety wymienił własnie możliwość dosypywania proszku tonera i taniość.

Swoją kupiłem używaną na portalu aukcyjnym za 150zł z przesyłka i już dwa lata drukuje i końca nie widać.
Jedyna rzecz która mi nie przeszkadza bo wpływa na oszczędność papieru kredowego to to że najpierw drukuję na zwykłej kartce i do niej potem przylepiam kawałek kredowego. Tym sposobem kartki mi się nigdy nie zacinają a papieru kredowego schodzi mniej.
maxd89pl
Posty: 21
Rejestracja: 20 kwie 2017, 21:44

Re: Drukarka laserowa - która najlepsza

Post autor: maxd89pl » 03 maja 2017, 11:00

No 1200 x 1200 dpi w kolorze nie znajde, chyba, że wielkiego bizhuba za kilka tysięcy :lol: Czyli wychodzi na to że brother będzie gitara, dzięki panowie podpowiedzi.

Ten brother ma fizycznie 600 x 600, ale programowo można włączyć 2400 x 600 - nie wiem na ile to wpływa na poprawę wydruków ale jest
ODPOWIEDZ