Jakie macie hobby ?

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
ODPOWIEDZ
Pikczu
Posty: 388
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Jakie macie hobby ?

Post autor: Pikczu » 31 sty 2020, 13:38

Tak z ciekawości jakie macie inne hobby oprócz oczywiście elektroniki i bascoma ?
Moim jest krótkofalarstwo.
Oraz szeroko pojęte góry i eksploracja jaskiń- co prawda czas mam na to bardzo rzadko i po dawnej formie zostały już tylko wspomnienia.
Jak to jest u was?
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: pimowo » 31 sty 2020, 13:57

Ja uwielbiam piesze wycieczki i najlepiej to górskie - jak jest ciepło to często z rodzinką robimy jednodniowe wypady.
Od jakiegoś czasu akwarium - na dzień dzisiejszy posiadam dwa słodkowodne: 300l ogólne gdzie trzymam ryby, krewetki i sporo roślin, a drugie to 30l krewetkarium gdzie trzymam tylko krewetki.
No i od zawsze w wolnych chwilach lubię sobie pomajsterkować. Bardzo lubię elektronikę, no i oczywiście mikrokontrolery - kiedyś coś chciałem zbudować i Bartek bardzo mi pomógł (na elektroda.pl) i chyba to właśnie On zaraził mnie tak Bascomem, że do dzisiaj próbuję tworzyć swoje urządzenia.

Szkoda, że doba ma tylko 24h :(
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Oldman » 31 sty 2020, 14:44

Ja poza elektroniką param się jeszcze modelarstwem lotniczym. Dlatego zbudowałem wycinarkę do styro oraz frezarkę CNC, która służy mi też do frezowania PCB. Od "zawsze" lubię sobie pograć na perkusji :D
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Jacek » 31 sty 2020, 16:37

Witam Panowie - hi ja to słabe krótkofalarstwo i jakieś dłubanie w czym popadnie :)
pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 31 sty 2020, 18:42

Witam :D
Dłubie hobby głupi kartonowe modele , w większości samoloty , aktualnie hobby głupi zajmuję się fotografią ptaszarni :lol: elektronika to tylko odskocznia od innych hobby ;)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1207
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 01 lut 2020, 3:02

Jestem przeciwny przyznawaniu sie publicznie do wszystkiego. Zarazem jestem za tym by do wszystkiego sie przykładać. Moim hobby jest robić wszystko co robie i jak juz robie to na maksa porządnie :D
Moim konikiem jest przykładanie się do wszystkiego co robie, do czego sie zabieram. Nie ma czegos takiego że BARTek robi to po łebkach..albo nie robie albo robie tak jak temu powinno być.
Nawet z zawieszenia słonniny ptakom robie sprawę bardzo ważną i zrobiłem to tak że...ptaki mi to rozmontowały w jeden dzień ahahahahahahaha :D takie było zainteresowanie :D
Mogę Wam porobic foty.
Moim hoby jest przyłozyć naprawdę do tego czego się podejmuję :D a tak naprawdę to zbieram słuchawki dlatego że nikt mnie nie zatrudnia do nagłaśniania stadionów....jak raz zabrałem się za Citroen BX GTi to miał głosnik 32cm dwucewkowy Tonsila ZAMIAST SCHOWKA jako DRUGI SUB a zeby w ogóle grać to potrzebował radia z 45s antyshock`iem SONY CDX MP-80
Sony z pokrętłami a nie plus minus przyciski :P
Dajesz głosniej pokrętłem i masz :P Można zdalnie sterować :P
W te radio mozesz uderzać a one dalej gra - to moge polecic. Regulacja na wyjściach chinch co idzie na które pasmo ... bajka :D Ahh sie rozmarzyłem :D Wzmak pod każdym siedzeniem...eh to były czasy... każdy wzmak na inne pasmo.. był na sub, był na bas, był na średnie i osobno na wysokie to wszystko sterowane z CDX-MP80 <buja>
Dużo kabli w miedzi.. dobry akumulator..dwa alternatory..

Nie ma półśrodków. Albo robimy porządnie, albo wcale sie za to nie zabieramy :P

Do Henryka i wszystkich zainteresowanych: Mogę Wam pokazać zdjęcia ptaków które przylatują do mojego karmnika.. w ofercie mam pięknego dzięcioła z czerwonym brzuchem i sójki z niebieskimi skrzydłami. Czytałem że ten niebieski to nie przez jakiś barwnik tylko załamywanie światła i to ciekawostka ;)
Pikczu
Posty: 388
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Pikczu » 01 lut 2020, 10:50

No i o to mi właśnie chodziło :)
Ja niestety ani talentu muzycznego ani fotograficznego ani wyobraźni mechanicznej no i z elektroniki też jestem dupa.
Ale też staram się robić wszytko jak najlepiej, dlatego mi to wszytko strasznie dużo czasu zajmuje :(
Oldman pisze:
31 sty 2020, 14:44
Ja poza elektroniką param się jeszcze modelarstwem lotniczym. Dlatego zbudowałem wycinarkę do styro oraz frezarkę CNC, która służy mi też do frezowania PCB. Od "zawsze" lubię sobie pograć na perkusji :D
Fanów CNC jest tu więcej.
Np kolega Jacek napisał bardzo skromnie o sobie a przecież jest to super specjalista od CNC i wszelkiej mechaniki. do tego robi wszytko według reguły wspomnianej przez Bartka super dokładnie i na maksa, oj gdy byście tylko widzieli jego dzieła :)
niveasoft pisze:
01 lut 2020, 3:02
Jestem przeciwny przyznawaniu sie publicznie do wszystkiego. Zarazem jestem za tym by do wszystkiego sie przykładać. Moim hobby jest robić wszystko co robie i jak juz robie to na maksa porządnie
Pokżcie te swoje model no i zdjęcia tych ptaków też
Henryk pisze:
31 sty 2020, 18:42
Dłubie hobby głupi kartonowe modele , w większości samoloty , aktualnie hobby głupi zajmuję się fotografią ptaszarni :lol: elektronika to tylko odskocznia od innych hobby
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 01 lut 2020, 17:12

Pikczu pisze:
01 lut 2020, 10:50

Fanów CNC jest tu więcej.
Np kolega Jacek napisał bardzo skromnie o sobie a przecież jest to super specjalista od CNC i wszelkiej mechaniki.
O "kablowaniu " kolegów czym się zajmują nie było w zapytaniu :lol: :lol: ;)
Henryk pisze:
31 sty 2020, 18:42
Dłubie hobby głupi kartonowe modele , w większości samoloty , aktualnie hobby głupi zajmuję się fotografią ptaszarni :lol: elektronika to tylko odskocznia od innych hobby
Chwalić się publicznie modelami przestałem w 2013 roku , znudziło mnie puszenie " modelarskiego ogona " :D
W linku można sobie oblukać moje ostatki sieciowe :arrow: Klik
Niestety trzeba założyć konto aby oglądać fotki w pełnym wymiarze :(

AFC_6163.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Jacek » 01 lut 2020, 20:59

Witam - Paweł przesadza :oops: dzisiaj skończyłem duży ekran do NWT500 który wspólnie budowaliśmy w naszym klubie.
Zostało jeszcze do dokończenia 5 dla Kolegów.
20200201_202504.jpg
20200201_202739.jpg
20200201_204143.jpg
pozdrawiam Jacek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Oldman » 01 lut 2020, 23:33

A ja myślałem, że w dobie internetu, komórek, różnych Whatsapp'ów itp. to krótkofalarstwo już dawno wymarło :)
A tu proszę: mikroprocesory, analizatory, ekrany, bajery...
ODPOWIEDZ