Jakie macie hobby ?

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 22 lut 2020, 5:25

Henryk pisze:ale czego pięknego mam szukać w zamkniętej czarnej kostce mikroprocesora
W kodzie też jest sztuka, ...finezja, spryt.Procesor to procesor, ale od nas zależy co i jak robi i lubię z założenia takie firmy jak "Beautiful Code" :D ahahaha
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 22 lut 2020, 6:13

Panie Henryku zakupiłem taki dzwonek ze sklejonych ziaren słonecznika...kamere odwróciłem żeby nie patrzyła na śnieg którego tu od wczoraj mam znowu mnóstwo. Kamera patrzy na dom i balans bieli jest lepszy :D
Poproszę pana o rozpoznanie kilku ptaków jak wyciągnę klatkę z filmu. Mam tak ptaki które do mnie przylatują a nie wiem co to "som za jakie" .
Godom tak dlatego że dostołech paczka ze śląska od kumpla...z frankfurterkami :D Na Podkarpaciu takich nima.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 22 lut 2020, 14:54

witam :D
niveasoft pisze:
22 lut 2020, 5:25
Henryk pisze:ale czego pięknego mam szukać w zamkniętej czarnej kostce mikroprocesora
W kodzie też jest sztuka, ...finezja, spryt.Procesor to procesor, ale od nas zależy co i jak robi i lubię z założenia takie firmy jak "Beautiful Code" :D ahahaha
Panie Bartku ,owszem , napisanie kodu jest sztuką i wymaga całkiem sporej wiedzy , ale po wgraniu do procka nikt nie zobaczy tego trudu ;)
niveasoft pisze:
22 lut 2020, 6:13
Panie Henryku zakupiłem taki dzwonek ze sklejonych ziaren słonecznika...kamere odwróciłem żeby nie patrzyła na śnieg którego tu od wczoraj mam znowu mnóstwo. Kamera patrzy na dom i balans bieli jest lepszy :D
Poproszę pana o rozpoznanie kilku ptaków jak wyciągnę klatkę z filmu. Mam tak ptaki które do mnie przylatują a nie wiem co to "som za jakie" .
Godom tak dlatego że dostołech paczka ze śląska od kumpla...z frankfurterkami :D Na Podkarpaciu takich nima.
Przez pierwszy miesiąc też kupowałem gotowe kule tłuszczowe , dzwonki itp. , taniej wychodzi zrobić bloki z ziarnem samemu tak jak pisałem wcześniej .
Wychodzi tego więcej i na dłużej wystarczy :)
Ja Chopie dowej te ptoki na tapeta , łobejrzymy co to furgo kole chałpy :D

Kto mo ptoka , tyn mo filmik z ptokami :lol: dzisiejsze dokarmianie .

[media]https://www.youtube.com/watch?v=sqC9L6jEmdI[/media]
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 01 mar 2020, 8:05

Panie Henryku. Czy może Pan opisać i zdradzić jak robi się te bloki dla ptaków. Sugeruję osobny wątek :D
Chodzi o to że dzisiaj/wczoraj przyjeżdzam do sklepu typu "rolnik" i chcę kupic ziarno dla moich podopiecznych a Oni mówią "nie ma".
Długo się nie zastanawiając wziąłem dwa dzwony, jeden ze słonecznika, a drugi z mieszanki :D
To po to by była ciągłość i ptaków nie odzwyczajać...ale to kosztowało 5,5zł + 6,5zł Nima żartóF :D A ptaki to rozmontują w dwa dni.
Normalnie to wydaję 7zł na 2kg ziarna ...
...
Wszystko ma minusy, ale tez plusy.. Dudusie czyli dzięcioły siedzą na tym dzwonku dłuuuuugo :D

Proszę o instrukcje jak sie robi te bloki z ziarnem :P

Wczoraj dzięcioł siedział chyba z 15 minut zanim się nażarł :D To i był czas go pocykać :D
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 01 mar 2020, 14:58

niveasoft pisze:
01 mar 2020, 8:05
Panie Henryku. Czy może Pan opisać i zdradzić jak robi się te bloki dla ptaków. Sugeruję osobny wątek :D
Proszę o instrukcje jak sie robi te bloki z ziarnem :P
Podano na tacy :arrow: Klik :D
niveasoft pisze:
01 mar 2020, 8:05
Wczoraj dzięcioł siedział chyba z 15 minut zanim się nażarł :D To i był czas go pocykać :D
A gdzie obiecane fotki :?: ;)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 19 mar 2020, 18:11

Panie Henryku fotki będą na pewno :P Problem w tym, że ta kamera niby 4K to taka najtańsza sportowa i ją dostałem za darmo. Teraz wiem dlaczego. Te 4K to robi tylko 10 klatek/s a i tak wydaje mi się to naciągane. Tylko obraz ma duży format, ale nawet w zwykłym 1080p widać ziarno. To jakieś oszustwo jest i pewnie 720p cyfrowo rozciągane.
Mam też iPhone, ale wersję SE i on tez nie grzeszy aparatem jak trzeba zrobić zoom.

Tak więc dzisiaj, specjalnie do ptaków, zakupiłem lustrzankę Sony z 15 krotnym zoomem optycznym :lol: Nie dałem dużo bo to używka z lombardu. Głupi nie jestem. Tylko ptaki chcę uwiecznić :P
Miałem do wyboru kupić Xiaomi 10T który mi niepotrzebny, albo taki tańszy sprzęt używany który potem może sobie leżeć. U mnie nie ma nawet ładnej sasiadki żeby ja podglądać tym 15 krotnym zoomem ahahahaha :D

Foty będą. Kurier ma być w poniedziałek 8-) Bogatek już nie cykam, ale za to z nowości mam modraszki i kosy ;) Innego rozpoznałem - to kowalik.

Poniżej fota z iPhone - marna jakość, sam Pan widzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 19 mar 2020, 19:37

Witam :D
Panie Bartku , na temat kamerek nie będę się wypowiadał , bo nie warto ;) szkoda słów .
Duduś przy karmniku bardzo mi się podoba :D "moje" dudusie już prawie rozwaliły karmnik :lol:
Pozwolę sobie na fotoporadę ;) nie ważne czym robisz zdjęcia , ważne aby aparat był ustawiony na stabilnym podłożu .
Możesz się o tym przekonać osobiście . iPhona ustaw na wyzwalacz głosem , a jego ułożyć na parapecie , gdziekolwiek by sobie stabilnie stał .
Ustawić zoom i czekać na " ofiarę " . Fotki będą zdecydowanie lepsze , gwarantowane .

[media]https://www.youtube.com/watch?v=d_LusJzbRbc[/media]

Powodzenia w łowach :D
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 23 mar 2020, 6:17

Okay. To nagrałem wczoraj jak śnieg dopiero zaczynał padać. Dzisiaj mam śniegu po kostki albo i więcej a przed chwilą po drodze jechał pług śnieżny.

Na filmie bogatki, kowaliki i ..dzięcioły - tak są dwa na raz. Zauważcie w tle mój drugi karmnik ze słoniną i do niego w połowie filmu też przyleciał dzięcioł.
Jest tam tez taki malutki czarno-biały i chyba modraszki. Zrobiłem kilka zdjęć z daleka, ale nie wyszły więc poczekam na lepszy aparat.
Film nakręcony specjalnym wysięgnikiem który zmontowałem w piątek ;) W 4K miał 15GB więc musiałem go trochę zmniejszyć ahahahaha :D
Z tymi bogatkami to tam mam lotnisko Heathrow - taki ruch :D

[media]https://drive.google.com/file/d/1i_Q6vq ... YARTZ/view[/media]
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 23 mar 2020, 19:51

Witam :D
No piękny ruch przy karmnikach :D ale prosze ten pierwszy rozbujany karmnik zablokuj aby się tak nie bujał ;) można dostać choroby morskiej oglądając film :lol:
Widujesz u siebie wróble :?: u mnie jest ich bardzo mało , można nawet powiedzieć , że populacja wróbla powoli zanika :(
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 27 mar 2020, 6:13

Aparat już jest. Cyka cudnie. Zdjęć dzięcioła pewnie macie już dość, ale to zdjęcie pokazuje co ten aparat potrafi. Wszystkie zdjęcia cykane przez zamknięte okno a do tego karmnika z tego okna mam około 20m. Robię zooma i cykam :D

Co do wróbli to mam tu takie maleństwo biało czarne i będę prosił o rozpoznanie jak go ustrzelę, ale na razie proszę podpowiedzieć co to mogą byc za jakie (te dwa inne ptaszyska) :D
Zdjęcia kiedyś będą lepsze. Na razie aparat mam jeden dzień :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ