Jakie macie hobby ?

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 15 lut 2020, 5:04

Osz Ty :P
...ale nie zasypuję gruszek w popiele :P
Mam kamere GoPro zamontowaną obok karmnika i ustawioną na 4K..tylko czekajcie jak to obrobię.
Mam film gdzie zabieram się z psem do miasta po jakąś paczkę i potem wracam. Na nagraniu widać jak montuję kamerę i odchodzę, słychać jak odjeżdżam a za chwilę ptaki robia rozpierduchę ahahahahaha...a po 20min wracam po kamerę i wszystko widzę co robiły.
Mam juz tak z siedem - osiem gatunków przy moim karmniku i słonince.


Ale tak jak napisał Pan Henryk - to sport dla cierpliwych ale też sumiennych. Rano wstaję, wstawiam czajnik na kawę i idę nasypać ptakom. To już nawyk.

...ale ptaki to nie największe moje hobby...elektronika to żyję od zawsze i ..ostatnio dorobiłem się 2x200MHz oscyloskopu Siglenta :D Piękna sztuka :P Potrafi dekodować różne protokoły komunikacji, ma mnóstwo trigerów i nawet potrafi reagować na I2CStart, potem pamięć 14Mega punktów :P i nawet sekwencyjne nagrywanie, ale chyba zakres 200MHz daje tu największe pole do popisu :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 15 lut 2020, 20:31

Witam :D
Fajna " zabawka " Bartku , ja mam do dyspozycji w pracy SDS1102 CML w komplecie z SDG1000 ;) takie tam nowe zabawki z których mogę skorzystać 8-)

W ubiegłym tygodniu " ustrzeliłem " po dwóch miesiącach czatowania dzięcioła siwozielonego .
AFC_6921.JPG
Czekam na Twoje 4K 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Pikczu » 15 lut 2020, 21:33

Oscyloskop i analizator stanów logicznych to podstawa.
Zresztą generator i miernik RLC też.
Cholernie drogie to hobby, ostatnio przestałem wydawać na nie kasę a jeszcze tyle innego sprzętu by się przydało.


Natomiast Sporo poszło w radio :)
Nabyłem nowy- stary maszt pneumatyczny armii brytyjskiej.
CLARK SCAM 12 o wysokości max 12metrów
Zdjęcie poglądowe jak to powinno wyglądać:

Obrazek

oraz aktualne zdjęcie z mojego ogródka zaraz po rozstawieniu ale jeszcze bez zamontowanej anteny.
1579978194562.JPEG
Złożyłem też antenę po której kozy w okolicy przestały dawać mleko a koty ponoć ciągle śpią:
Foto z montażu z moim lokalnym kolegą:
Obrazek

A mikołaj przyniósł SDR-a za wschodniej granicy, prawdziwą wisienkę na torcie.
Można wyświetlić całe pasmo na raz.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 16 lut 2020, 19:08

Pikczu pisze:
15 lut 2020, 21:33

Cholernie drogie to hobby, ostatnio przestałem wydawać na nie kasę a jeszcze tyle innego sprzętu by się przydało.
Witam :D
Ładna " pajęczynka " , sąsiedzi pewnie cieszą się na jej widok ;)
Znasz jakieś tanie hobby :?: bo ja nie , nawet lenistwo wymaga inwestycji w wygodne legowisko :lol:

Dzisiaj warto było ruszyć d....ko do lasu ;) co prawda to nie 4K tylko zwykłe HyDe , ale najwięksi złodzieje przy karmniku zostali przyłapani żywcem :D

[media]https://www.youtube.com/watch?v=rGEksNltAH0[/media]
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Pikczu » 17 lut 2020, 21:00

Historia radiotelefonu "klimek" piękny film o prawdziwej "inżynierce", przełamywaniu barier nie tylko tych technicznych.
Warto obejrzeć w 40 rocznice pierwszego zimowego wejścia na Everest.
Chyba nie ma nic piękniejszego radio i góry.
[media]https://youtu.be/jjHMCsZXfu0[/media]
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 18 lut 2020, 0:10

A jednak jest.. dla każdego coś innego :D
Popatrzę na ten link później bo jestem zaczarowany linkiem od Henryka...no luuuudzie toż to ogrom :D a Bogatki sie go nie boją jak u mnie.
Tak jak duży pies nie boi sie nikogo i też nie szczeka..a mała raszka szczeka nie wiadomo po co jak i tak nikt nie chce jej zjeśc :D
Zawsze mówiłem że duzy pies nie ma sie czego bać to i nie atakuje...raszki najbardziej szczekają.
..ale te filmisko od Henryka mnie rozłozyło..pokazałem nawet mojej mamie :P

Henryk ->piękne ptaszysko :D
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: niveasoft » 18 lut 2020, 0:26

To jest nieuczciwe :P Dokarmiam ptaki dopiero od roku a dopiero później pomyślałem, że można je fotografować :P
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 18 lut 2020, 9:23

Witam :D
niveasoft pisze:
18 lut 2020, 0:10
..ale te filmisko od Henryka mnie rozłozyło..pokazałem nawet mojej mamie :P
Henryk ->piękne ptaszysko :D

Dziękuje , sam byłem zaskoczony odwiedzinami dzięcioła siwozielonego .
Następnym razem spróbuje zrobić lepsze zbliżenie na karmnik ;) jak już ptaszysko podleci nie mogę sięgać do zoomu aparatu by nie spłoszyć , siedzę ledwo trzy metry od karmnika .

[/quote]
niveasoft pisze:
18 lut 2020, 0:26
To jest nieuczciwe :P Dokarmiam ptaki dopiero od roku a dopiero później pomyślałem, że można je fotografować :P
Jeśli mogę coś zasugerować , to proponuje postawić ten karmnik na jakimś dwumetrowym badylku obok tego krzaka który widać na Twoim zdjęciu po lewej stronie .
Ptaszarnia musi mieć miejsce na dolot , odlot od karmnika i możliwość obserwacji otoczenia . ;)
Będziesz miał lepsze światło do zdjęć /filmowania , a i pewnie więcej ptaszarni się pojawi . Ziarno zmieszaj z klejem zrobionym z dowolnej mąki , lub z rozrobioną żelatyną spożywczą .
Luźno sypane ziarno do karmnika jest przez ptactwo rozrzucane na wszystkie strony , a taki twardszy blok ziarna zatrzymuje na dłużej ptaka w karmniku i pozwala zrobić ładniejsze fotki :roll:

Powodzenia :D
Awatar użytkownika
Henryk
Posty: 348
Rejestracja: 22 sty 2018, 17:20

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Henryk » 18 lut 2020, 18:03

Pikczu pisze:
17 lut 2020, 21:00
Historia radiotelefonu "klimek" piękny film o prawdziwej "inżynierce", przełamywaniu barier nie tylko tych technicznych.
Warto obejrzeć w 40 rocznice pierwszego zimowego wejścia na Everest.
Chyba nie ma nic piękniejszego radio i góry.
Piękna historia , to jest to o czym pisałem wcześniej , urządzenia budowane w tych trudnych czasach mają ludzką dusze . :D
Nie gardzę nowoczesnością , ale czego pięknego mam szukać w zamkniętej czarnej kostce mikroprocesora ;)

Pozdrawiam .
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Jakie macie hobby ?

Post autor: Pikczu » 19 lut 2020, 9:50

Chcialbym miec choc jeden procent wiedzy którą posiada konstruktor klima.
Uklady W.CZ to czarna magia dla mnie.
ODPOWIEDZ