Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
ODPOWIEDZ
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Post autor: Pikczu » 25 paź 2018, 20:54

Witam, nie wiem jakich programów używacie do projektowania PCB ale jak od dobrych kilku już lat używam KICAD-a.
Program jest nieustannie ulepszany. Moim zdaniem ostania zmiana a dokładnie plugin nadaje temu narzędziu efekt WOW.
Mam na myśli aktywny generator listy materiałów (w wolnym tłumaczeniu) czyli BOM (bill of materials)
Sami zobaczcie:
ibom.rar
Dawniej generowanie listy elementów było koszmarem.
Pozdrawiam
Pikczu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Post autor: niveasoft » 26 paź 2018, 7:27

Ciekawe. Muszę przy następnym zadaniu przetestować w praktyce bo czasem trudno policzyć wszystkie pchełki do zamówienia :D
Zaskoczył mnie ten zoom i interaktywność.
Mam kilka projektów zrobionych jeszcze w Eagle, a że są udane to często jeszcze robię lub zamawiam z niego płytki.
Wszystkie nowe robię już na KICAD.
Najchętniej przeniósłbym te stare do KICAD`a. Nie wiesz czy jest jakiś import projektów z Eagle do KICAD?
Pewnie coś takiego istnieje i jestem ignorantem, ale dzień ma tylko 24h i na wszystko nie wystarcza :P
Tak więc KICAD`a studiuję zawsze tylko przy kolejnym projekcie PCB.

Faktem jest, że KICAD się rozwija. To chyba zapoczątkował jakiś francuz i wszystko na początku było inaczej niż ogólnoprzyjęte rozwiązania.
Podchodziłem do KICAD`a trzy razy a za pierwszym to myślałem, że wyrzucę komputer przez okno :D Ahahahaha

Teraz to jest już zupełnie inny, cywilizowany program.
Press
Posty: 65
Rejestracja: 21 sty 2018, 23:08

Re: Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Post autor: Press » 26 paź 2018, 9:05

niveasoft pisze:
26 paź 2018, 7:27
Najchętniej przeniósłbym te stare do KICAD`a. Nie wiesz czy jest jakiś import projektów z Eagle do KICAD?
Pewnie coś takiego istnieje i jestem ignorantem, ale dzień ma tylko 24h i na wszystko nie wystarcza :P
Pomyślałem, ze z ciekawości zainstaluję i taką notkę znalazłem na stronie Download dla Windows

Please note that a last minute bug was found in the Eagle schematic import feature too late to be fixed in this release which is expected to be fixed in release 5.0.2. If you need to convert Eagle schematics you may want to hold off upgrading until 5.0.2.
Press
Posty: 65
Rejestracja: 21 sty 2018, 23:08

Re: Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Post autor: Press » 26 paź 2018, 9:05

Press pisze:
26 paź 2018, 9:05
niveasoft pisze:
26 paź 2018, 7:27
Najchętniej przeniósłbym te stare do KICAD`a. Nie wiesz czy jest jakiś import projektów z Eagle do KICAD?
Pewnie coś takiego istnieje i jestem ignorantem, ale dzień ma tylko 24h i na wszystko nie wystarcza :P
Pomyślałem, ze z ciekawości zainstaluję i taką notkę znalazłem na stronie Download dla Windows
Please note that a last minute bug was found in the Eagle schematic import feature too late to be fixed in this release which is expected to be fixed in release 5.0.2.
If you need to convert Eagle schematics you may want to hold off upgrading until 5.0.2.
Pikczu
Posty: 389
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Nowy interaktywny BOM generator dla kicad

Post autor: Pikczu » 26 paź 2018, 10:01

Wersja 5.0.1 pojawiła się w zeszłym tygodniu w niedziele, w piątek ktoś wykrył tego Buga z importem z Eagle.
Wiec z importem z eagla trzeba się wstrzymać.
Bartek co do doświadczeń z kicadem mam podobne nawet po kilku latach używania dostaje szalu głownie przez biblioteki.
plugin do pobrania z tego linku:
https://github.com/openscopeproject/Int ... m/releases
Więcej info na forum kicada: https://forum.kicad.info/t/interactive- ... -5-0/11713

Tu video z pierwszej wersji:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... bG06lGA_r8
ODPOWIEDZ