[Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: niveasoft » 04 lut 2020, 15:43

Normalnie to każdy kto ma licencjonowanego może sprawdzić co będzie w nowej wersji. To jest wyszczególnione na jednym z "przycisków" na koncie.
Wczoraj przydała mi się bo to wygoda i w końcu przyjemność jedna mała a tak ciesząca funkcja :D ->Licznik cykli symulatora kasuje się dwuklikiem :D ahahahaha -> luudzie dlaczego tak długo trzeba było na to czekać.. zawsze "prawym i celowanie w kasuj" :D

Jest dużo innych większych usprawnień :D
Wsparcie dla Xtiny wymagać będzie oddzielnej licencji więc już zbieram ahahahaha :D , ale to jest to o co wnosił Pikczu, że Mark powinien kasować za upgrade`y.
Xtiny to nowe Tiny które mają baaaardzo rozbudowane peryferia i pewnie nad nimi jest nawet więcej roboty niż nad Xmegami jeśli chodzi o kompilator. To kto by nad tym siedział za friko?
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: pimowo » 04 lut 2020, 20:55

Czyli Baskom idzie z duchem czasu, nowe mikroprocesory etc.

Co do programu czasówek... wygląda na to, że wszytko działa jak należy, ba! nawet dużo lepiej niż na początku sobie to wymyśliłem ;)
Jeszcze raz, przeogromne dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: [Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: niveasoft » 05 lut 2020, 6:13

Śnieżna Pantera to Biała Corsa na zimówkach Frigo2 i łańcuchach na kołach w terenie górskim. Fajnie sie komponuje biała na sniegu :D
Wyciągała z kłopotów nawet Subaru z napędem na 4 koła... łańcuchy tutaj to maja nawet dostawczaki ;) Do mnie kurierzy maja telefon i nawet tu nie jadą tylko dzwonią i pytają czy paczkę mogą zostawić u podnóża :D
Dzisiaj tak dowaliło sniegiem, że znów bedzie zabawa :D

Raz to do nas strażacy przebijali się po kolana w sniegu :D żeby przeciąć drzewo które spadło na drogę i blokowało drogę pługowi.
Pług tutaj to nie jakaś stara Liaz`ka tylko nówka traktor 4x4 z serii 7.
Możecie nie wiedzieć, ale traktory JohnDeerre sa numerowane jak stare Nokie. Była Nokia 3310 dla Wszystkich i była Nokia 8110 (Matrix) i 8210 dla biznesu. Nokia 6xxx i Nokia 7xxx to były tez biznesowe i poważne (chociaż ostatnia 6 Navigator to sam plastik - wiem bo miałem). Nokia 9 Communicator to juz nie musze pisać. Nokia 5110 to taki sredniak był. No więc traktory JohnDeerre są tak samo numerowane :D
Traktor ósemka to zapina bliźniaki nawet na przednie koła :D
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: [Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: pimowo » 05 lut 2020, 19:10

niveasoft pisze:Śnieżna Pantera to Biała Corsa na zimówkach Frigo2 i łańcuchach na kołach w terenie górskim. Fajnie sie komponuje biała na sniegu :D
Tak coś czułem, że to jakieś określenie auta - chyba każdy z nas ma jakieś "imiona" swoich wozidełek :D
Moje auta to wieś-wagon (VW Passat) i Pikachu (KIA Picanto) ha ha

Z jednej strony to zazdroszczę takiej zimy, ale z drugiej strony to codzienne życie bywa masakrą. Ja tej zimy to nawet płatka śniegu nie widziałem, a i zeszłej zimy wiele tego nie było.

Aż musiałem zajrzeć do Google co to jest JohnDeerre bo nie miałem nawet pojęcia o czym piszesz. Porównanie tego do telefonu to raczej słabe jest, ja bym to porównał do klas Mercedesa/BMW - toż to limuzyna na polu ;)
Awatar użytkownika
Pikczu
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: [Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: Pikczu » 05 lut 2020, 20:00

Co ty Bartek jest przyzwyczajony jemu tam jelonki do drzwi podchodzą.
On jest jak Rebrow z Watahy:


Obrazek
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: [Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: niveasoft » 06 lut 2020, 9:37

Ahahaha. Dobra. Przyznać się! Kto dziś w nocy ukradł słoninę?
Patrzcie. Wczoraj była słonina a dzisiaj jej nie ma. Jakiś zwierzak mi ja zajumał bo aż pokrzywił drut 2.5 kwadrat.
A to wisiało dwa metry nad ziemią...
Zdjęcie słoniny z wczoraj . Czasem nawet cztery sikorki na raz na niej były.
Mam w lodówce zapasową ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: [Rozwiązany] RTC, działania na podstawie czasu

Post autor: Oldman » 06 lut 2020, 12:16

Nie zostały jakieś ślady na śniegu?
ODPOWIEDZ