Nowy Bascom 2079

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Nowy Bascom 2079

Post autor: niveasoft » 17 sie 2015, 13:11

Czytając komentarze w internecie wydaje mi się, że wiedza niektórych na temat Bascom zatrzymała się dawno temu. Tymczasem Bascom się rozwinął.
Dobrą lekturą, lepszą od Helpa, jest plik BASCAVR.pdf w folderze Bascoma. Ogromna kopalnia funkcji o których nie wiedziałem.
Nie będę się rozpisywał na ten temat bo każdy może przeczytać, ale jako przykład podam CTRL + SHIFT + I :lol:
Kiedy takiej kombinacji użyjemy na zaznaczonym kawałku kodu to przesunie się on cały, równo, w prawo tworząc wcięcie :P
Nie zliczę ile razy sam przesuwałem bloki tekstu po jednej linijce...

Wracając do 2079.
Dodano wielowymiarowe tablice, również dla Eeprom..
Dodano Rainbowled`s ;) miganie Magic Ledami nigdy nie było prostsze. Biblioteka w ASM..

Jeśli zmienne są tego samego typu to można je deklarować jednym ciągiem i na końcu określić typ. Stary sposób oczywiście tez działa :D

Obrazek

Gotowe Suby, pętle czy bloki kodu można "zwinąć" żeby było mniej przewijania kodu. "Code Folding"

Obrazek

Kiedy w opcjach zaznaczymy "Draw Indention Lines" to pętle, instrukcje warunkowe i mnóstwo innych będzie miało pionowymi kreskami zaznaczony swój zakres (początek i koniec)

Obrazek

Dodano Code Explorer który na bieżąco pokazuje zajętośc poszczególnych pamięci albo pozwala skoczyć do jakiejś procedury.

Obrazek

Tak więc warto zajrzeć do tego PDF`a i coś ciekawego dla siebie wyłuskać ;)
ODPOWIEDZ