LCD 18" SPI QDtech

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

LCD 18" SPI QDtech

Post autor: niveasoft » 02 kwie 2016, 13:14

Może komuś sie przyda...
Trzeba jeszcze poprawić kolory bo "czarny" jest różowy :lol: ale już Blue jest niebieski więc nie jest tak źle.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: LCD 18" SPI QDtech

Post autor: pimowo » 28 maja 2016, 10:17

Mam pytanie...
Czy da się jakoś opanować TAKI moduł LCD w BASCOM połączony do AVR? ;)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: LCD 18" SPI QDtech

Post autor: niveasoft » 28 maja 2016, 13:57

Wydaje mi się że jeśli do czegoś jest dokumentacja lub jakaś biblioteka Adafruit lub Arduino to każdy jeden można odpalić bez większego wysiłku.

Co ciekawe kiedy posiedziałem chwilę nad tym tytułowym wyświetlaczem i umieściłem efekty pracy też na Forum MCS to reszte pracy wykonali tamtejsi forumowcze i teraz na Forum MCS można ściągnać gotową poprawiona wersję i wszystko działa jak należy :D

Tak więc nie ma się co bać, tylko kupić i próbować uruchomić, a w razie problemów pytac :D
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: LCD 18" SPI QDtech

Post autor: pimowo » 28 maja 2016, 14:56

niveasoft pisze:Tak więc nie ma się co bać, tylko kupić i próbować uruchomić, a w razie problemów pytac :D
Ten LCD u mnie już od dawna leży w szufladzie i się kurzy... Żal wyrzucić.
Kiedyś chciałem bardzo zacząć naukę C i kupiłem sobie parę gratów, ale jakoś mi odeszło. Nie mogę w ogóle zrozumieć tych ślaczków, BASCOM tak troszkę rozumiem i dlatego zostałem przy nim :)
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: LCD 18" SPI QDtech

Post autor: niveasoft » 28 maja 2016, 15:26

Hmmm. Jak masz czasem wolna chwilę i Cię to interesuje to naprawdę da się wszystko opanować.

Kiedyś usłyszałem że u lingwistów jest tak, że im więcej języków znasz tym łatwiej z następnym. Wcale się nie mieszają.
Po pewnym czasie widac takie same zależności w mikrokontrolerach.
Kiedy zostaniesz tylko przy Bascom to nie będziesz rozumiał kodów pisanych w C.
Dlatego warto przeczytać książki Pana Tomasza Francuza i Mirosława Kardasia. Tak obydwie :P a nawet wszystkie bo maja ich więcej.
Programy możesz dalej pisać w ulubionym języku, ale patrząc na kod napisany w C przepisujesz go jak ściągę na klasówce :P

Po co odkrywać koło na nowo kiedy już wszystko jest gotowe tylko w innym języku.

Zupełnie ciekawa i odmienną pozycją jest książka Pana Pawła Borkowskiego. Każdy kod jest tam napisany w czterech językach na raz i kiedy się jeden zna to można podejrzeć jak to jest zapisane w innym. Wtedy w drugą stronę działa to tak że znów widząc kod w C jesteś w stanie go zastosować u siebie.

Tak więc poznawanie języków nie musi się wiązać z przesiadką. Tak jak znając język obcy nie dasz się sprzedać :D

Nie chce mi się szukać softu do Twojego LCD. Jak znajdziesz jakąś bibliotekę to zamieść i się "popaczy" co się da zrobić :D
Awatar użytkownika
pimowo
Posty: 392
Rejestracja: 28 maja 2016, 10:07

Re: LCD 18" SPI QDtech

Post autor: pimowo » 28 maja 2016, 15:56

Dzięki za wskazanie książek. Masz rację, że lepiej wiedzieć więcej :)
Tematu C nie porzucam, ale zostawię to sobie na jesienne wieczory.

A co do LCD to pytalem z ciekawości bo szkoda, żeby sobie tak leżał, ale z drugiej strony nie mam aż takiej potrzeby żeby go już dziś użyć. Jak znajdę dla niego miejsce to szybko trzeba będzie coś znaleźć. A jak coś człowiek potrzebuje to potrafi się nowych rzeczy nauczyć :)

Teraz mam inny projekt na tapecie-pisalem dziś do Ciebie e-mail ;)
ODPOWIEDZ