RFM69HW i sens numeracji Networkid

Pytania, kody i porady dotyczące nie tylko Bascom.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: niveasoft » 09 lut 2019, 19:57

przez pare ścian .. to może spełniać wymogi 200m w terenie otwartym...
The time is now!
maryushr
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2017, 15:16

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: maryushr » 09 lut 2019, 19:59

Szybkość transmisji nie ma wpływu na zasięg?
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: niveasoft » 10 lut 2019, 3:02

poprawiam się, i przy okazji przepraszam, może grill zimą mi trochę zaciemnił sytuację ahahahaha :D
Pierwsza wersja biblioteki była przedrukiem tej do Radiohead do Arduino. V2 miała prekompilowane ustawienia dla 433MHz. Może trzeba wygenerować taka dla 868MHz..po prostu :D
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: niveasoft » 10 lut 2019, 3:17

Akurat coś robię na tych radyjkach i juz wiem że napisane jest że kręcą sie do Bitrate 300k... moje nie chcą sie połączyć jak napiszę bitrate 200k lub 300k.. natomiast spokojnie gadają na 150k ---tak 150k

To znaczy tylko prędkość przesyłu OTA Over The Air :D
Dobrze jak bitrate OTA jest szybsze niż to co chcesz przesyłac.. z wiadomych względów...

Nie jestem żadną Alfą/Omegą.
Kiedyś plan był taki że jak coś udostępnie to po to że juz coś zrobiłem. Jak coś ktoś poprawi to da znać. A tu sie okazuje że tylko po mnie jadą ahahaha :D
Udostępniam w dobrej wierze, i jak to pisza po angielsku soft jest "as is".
Czasem mam dużo lepszą wersję która wypracowałem..ale zawsze ta która udostępniam to na pewno nie jest mina tylko działąjący przykład.

Innymi słowy działa, a może działać lepiej ;)
A druga sprawa że liczyłem na to że ktoś coś poprawi i się przeliczyłem..tak naprawdę to nie liczyłem na nikogo i mam nowszą wersje tego softu..
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: niveasoft » 10 lut 2019, 4:10

i jeszcze dwie rzeczy.. zobacz jak szybko mozna radiem to przesłać...
[media]https://drive.google.com/file/d/1NQbaHO ... hvpZQ/view[/media]
a druga sprawa to mój pulpit.. chciałbym wyjaśnic dlaczego mam króliki.. dawno temu postanowiłem zadbać o oczy i zawsze mieć cos zielonego na pulpicie. Tych królików prawie w ogóle nie widzę bo coś/program jakiś je zasłania....ale mam cos zielonego, ciemniejszego w nocy na brzegach.. po to sa króliki :D
maryushr
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2017, 15:16

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: maryushr » 10 lut 2019, 12:16

Działa to bardzo dobrze. Samych rejestrów jest tyle, że trudno te radyjka optymalnie skonfigurować. Myślę, że Twoje biblioteki są jak najbardziej optymalne. Przejrzałem konfigurację rejestrów odpowiedzialnych za częstotliwość i jak się okazuje biblioteka skompilowana jest dla 915Mhz, a nie dla 868Mhz i pomimo tego komunikacja jest poprawna. Być może po zmianie ustawień na 868Mhz zasięg się zwiększy. To będę musiał sprawdzić. Prawdopodobnie bitrate też będzie miało znaczenie i jeśli się nie mylę, to też sposób modulacji sygnału, a dla tych radiówek są dwie opcje - OOK i FSK.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1216
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: RFM69HW i sens numeracji Networkid

Post autor: niveasoft » 10 lut 2019, 21:28

Napisałeś, że skompilowana pod 900MHz a ja tylko dorzucam kamyk. Kod działa tak samo dla modułów 433 jak dla 838. Nie sprawdzałem zasięgu. Po prostu tak w zasięgu domu działają od strzała.
ODPOWIEDZ