ComHelper2 :P

Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

ComHelper2 :P

Post autor: niveasoft » 23 lip 2022, 16:48

Programik ComHelper doczekał się drugiej odsłony. Dla niezorientowanych napiszę, że to mini pomocnik który może być uruchamiany wraz ze startem systemu i rezyduje niezauważalnie w zasobniku systemowym (tray`u).
Nie wymaga żadnej instalacji.
Gdy w systemie pojawi się nowy port COM, taki jak przejsciówka USB<>UART czy Arduino to program wyświetli powiadomienie pod ktorym numerem port został zainstalowany.
Program napisałem dla własnej wygody by nie szukać w Menedżerze Urządzeń ponieważ różne urządzenia pod różnymi portami USB instaluja się pod różnymi numerami. A tu koniec szukania.
W ComHelper2 dodałem możliwość konfiguracji autostartu z poziomu aplikacji oraz... możliwość wyświetlania alternatywnego do wbudowanego w Windows powiadomienia które "ładnie się wyłania i ładnie niknie". Dodatkowo jest to także jeden "brzdęk" Windowsa mniej :D

W dziale VB.NET Forum można przejrzeć źródła programu :D viewtopic.php?f=8&t=453

W wersji 1.3 dodałem możliwość wyświetlenia listy wszystkich portów po kliknięciu w ikonkę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: ComHelper2 :P

Post autor: Oldman » 23 lip 2022, 17:59

Dzięki! Już siedzi na belce. Dla mnie najważniejszym udogodnieniem jest możliwość wydłużenia czasu wyświetlenia bo nie zawsze zdążyłem odczytać numer portu.
A teraz to co mi się nie podoba ;)
Otwarte okno przeglądarki lub programu (np. Bascoma) zasłania ten żółty pasek z informacją i tyle go widzieli.
Z kolei przy okienku windowsowym chyba nie działa regulacja czasu wyświetlania, zawsze trwa ok. 5 sekund.
Mam Windows 10, 64-bit.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: ComHelper2 :P

Post autor: niveasoft » 23 lip 2022, 18:08

No pobawię się. Z tymi windowsowymi to muszę doczytać czy w ogóle da się cos zmienić a z tym żółtym to zobaczę czy da się zrobić "Get focus".
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: ComHelper2 :P

Post autor: niveasoft » 23 lip 2022, 18:18

Okay. Ściągnij jeszcze raz ;)
Trzeba słuchać swoich użytkowników :D Brakowało "Form2.Focus()" teraz już chyba działa i dodałem kilka sekund ;)
Doczytam co z tymi WIndowsowymi.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: ComHelper2 :P

Post autor: Oldman » 23 lip 2022, 19:36

Od razu lepiej!!!
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: ComHelper2 :P

Post autor: niveasoft » 23 lip 2022, 19:53

Te systemowe się gdzies w systemie wydłuża.
W MSN (Microsoft - https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet ... esktop-6.0 ) napisali że co bym nie wpisał to ten parametr jest zdeprecjonowany.
Podświetliłem to na żółto ;) Mam nowy program do screenów ekranu i go testuję. ShareX - fajna zabawka.
Można przechwytywać ekran, nagrywać go i nawet od razu do ruchomego Gif`a.
Na screenie dodałem kroki od 1 do 4, emotkę (to naklejka), krzywą strzałkę, kursor, a można dużo więcej. Mozna rozmywać pikselować itd.
Program darmowy ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: ComHelper2 :P

Post autor: Oldman » 24 lip 2022, 12:50

Jednak problem z zakrywaniem dalej występuje. Przynajmniej u mnie :roll:
Wszystko rozbija się o to czy okno (np. Bascoma) jest aktywne czy nie. Jak włączę okienko ustawień ComHelpera to Bascom z automatu jest nieaktywny i nie zasłania żółtego paska. Wystarczy tylko kliknąć na Bascoma i pasek znika. Nie pomaga restart programu ani systemu.
Sprawdzałem działanie ComHelpera na innym laptopie z Windows 7 ale jest tak samo.
Awatar użytkownika
niveasoft
Posty: 1213
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:13
Kontakt:

Re: ComHelper2 :P

Post autor: niveasoft » 25 lip 2022, 17:43

Zainteresuję się tym bo to działa u mnie himerycznie. Raz tak a raz nie i musze wyczaić jak tu najlepiej Focus zlapać.
Tymczasem, na życzenie użytkowników Elektrody, dodałem opcję wyświetlania listy portów po kliknięciu w ikonkę.
W configu można tez wybrać czy aktywne okno ma się pojawić też na pasku zadań (bo zajmuje miejsce).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: ComHelper2 :P

Post autor: Jacek » 25 lip 2022, 18:12

I sobie zainstalowałem nową wersję, dzięki Bartek.
pozdrawiam Jacek.
Awatar użytkownika
Oldman
Posty: 61
Rejestracja: 19 cze 2019, 11:15

Re: ComHelper2 :P

Post autor: Oldman » 25 lip 2022, 21:32

O taką opcję to nawet nie śmiałem prosić. Świetna sprawa.
Żeby nikt się nie czepiał, np. ktoś taki jak ja, że nie działa regulacja czasu dla okienka windowsowego, to może ukrywaj ją dla tej opcji.
Dzięki za takie przydatne narzędzie.
ODPOWIEDZ