Drukarka 3d ender3 , ma ktoś z was jakieś doświadczenie

Miejsce na posty nie związane z powyższymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaszdko
Posty: 62
Rejestracja: 06 gru 2018, 19:58

Drukarka 3d ender3 , ma ktoś z was jakieś doświadczenie

Post autor: tomaszdko » 22 cze 2020, 18:12

Kupiłem dwa dni temu drukarkę 3d w celu robienia np:obudowy do projektów , paneli przednich (nie interesuje mnie robienie figurek lub gadżetów) . Zawsze przy takich urządzeniach jest milion ustawień w programach sterujących (kwestia co chce się robić , jaka dokładność , tworzywo itp). Wybrałem Ender3 bo widziałem że ma dużo pozytywnych opinij jak na drukarkę w tej cenie z możliwościami . Pierwsze wydruki nawet ładne , ale szukanie ustawień pod dany detal by wyszło jak chcesz + czas druku , to trochę dobija ehheh . Interesuje mnie też jak skorygować oś Z bo tu akurat wygląda jak by gubiła wymiar (znając życie źle mam coś ustawione w CURA)..Jak ktoś ma na początek ustawienia pod druk na dyszy 0.4mm , tworzywo PLA przy pełnym wypełnieniu.
Pikczu
Posty: 388
Rejestracja: 17 sie 2015, 13:46
Lokalizacja: Dublin, Ireland
Kontakt:

Re: Drukarka 3d ender3 , ma ktoś z was jakieś doświadczenie

Post autor: Pikczu » 22 cze 2020, 20:04

Forumowy kolega Jacek jest specjalistą w tej dziedzinie druk 3D i CNC itp.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 384
Rejestracja: 25 kwie 2016, 19:14

Re: Drukarka 3d ender3 , ma ktoś z was jakieś doświadczenie

Post autor: Jacek » 22 cze 2020, 21:40

Oj tam specjalista - Paweł jestem zielony jak trawa w maju ;) , a tak na poważnie nie znam ender3 mam sovol v1 - ale jak wszystkiego w życiu trzeba się nauczyć, każda drukarka tego samego modelu ma swoje mankamenty i trzeba je wyłapać musisz konkretnie napisać co jest złe - jest fajne forum drukarek 3d i na tym forum właśnie ender3 jest w większości dawno tam nie zaglądałem może się coś się zmieniło. Zanim kupiłem swoją kilka miesięcy oglądałem filmy na youtube, czytałem właśnie to forum nie ma lekarstwa na szybkie dobre wydruki sam filament tego samego producenta może się różnić parametrami wydruku. Producenci nie określają ścisłych ram wydruku jest tolerancja - musisz opisać co idzie nie tak - i przede wszystkim czytać i robić próbne wydruki.
pozdrawiam Jacek.
ODPOWIEDZ